chelsiii45 chelsiii45
  • 24-09-2021
  • Mathematics
contestada

Joe bought 16 pounds of flour for $7.
How many pounds of flour did he get per dollar?

Respuesta :

erinpadron
erinpadron erinpadron
  • 24-09-2021

Answer:

112

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

how does groundwater cause erosion and deposition?
why was boise chosen for Idaho's capital
What two numbers multiply together and equal 16 and add together and equal -2?
who was cleopatra's mother
Explain Newton's third law in your own words.
identify the greatest common factor or label as prime ** 28a^2-4ab
____________ is the practice of raising fish and other water-dwelling organisms for food A. Land Redamation B. Aquifier C. desertification  D. aquaculture
A bag contains 10 red chips, 8 white, 6 blue, and 8 yellow. You randomly pick one chip from the bag. Without replacing the chip, you randomly pick a second chip
What Is Multiliteracy?
log3/5 25/9=x-2 ? algebra 2