gingerpeyton
gingerpeyton gingerpeyton
  • 24-09-2021
  • Mathematics
contestada

The table below shows a correct representation that 12 pounds (lb) of sugar cost $4:

lb lb lb lb lb lb lb lb lb lb lb lb
$1 $1 $1

Respuesta :

babangamon
babangamon babangamon
  • 24-09-2021

Answer:

Step-by-step explanation:

12lb=$4

X = $1

12=4x

x = 3

Therefore; $1 is 3lb

Answer Link

Otras preguntas

Which equation to solve the problemIt takes Zane m minutes to clean his room.  This is 35 minutes more that the 22 minutes it takes to walk the dog.  How long d
The sun is inferred to be the most luminous when it is classified as
What was Memorial Day's called previously?
who was cleopatra's mother
1. Mandy kept track of the trade-in value of a collector’s coin for several months through February of this year. She determined the line of best fit for the da
What is the movement of water through the environment known as
If an objects speed is constant and the direction is in a straight line what type of velocity does the object have
what are the possible phenotypes of the offspring from the cross above of round seeds (R) are completely dominant to wrinkled seeds (r)? what would the possible
in 1783 spain owned what is now the state of
solve the equation 2(d-6)=3d+5