Kizmit1959 Kizmit1959
  • 25-09-2021
  • Business
contestada

EA19. 5.5 Prepare the journal entry to record the sale of 2,000 units that cost $8 per unit and sold for $15per unit.

Respuesta :

twitchnxrbaby
twitchnxrbaby twitchnxrbaby
  • 27-09-2021

Answer:

hyrufyigkjbhvtdu

Explanation:

fxhdrye75rgikjbhvtdu5ertyhinjbhvcutdbcgjtdlu5et

Answer Link

Otras preguntas

A acrostic sentence for mutualism?
what is the value of x?
the phrase "folded over their coffee like ferns," is an analogy to which of the following phrases? A.) sitting hunched by the fire like a weight was on her back
A doctor performs a diagnostic test to determine the reason for a patient's illness. the doctor is performing a(n _____.
Use the formula A = bh , where A is the area, b is the base length, and h is the height of the parallelogram, to solve this problem. Ms. Suzie ordered some til
Whats 7/8+2/3+11/12?
how should you handle unfamiliar words you read in a book
(5x-5)(2x-4) simplify the product using FOIL
A new LCD high definition TV has a power consumption of 128 watts when operating at 120 volts. How much energy, in kilojoules, would be used in 2.5 hours? A. 1
Consider the function f(x) = 2 x^3 4 x^2 15, and let c be a number in the interval [0,1]. for what values of k is there a c in this interval such that f(c) = k?