BlueFire27 BlueFire27
  • 21-12-2016
  • Mathematics
contestada

you can spend at most $21 on fruit. Blueberries cost $4 per pound and strawberries cost $3 per pound . you need at least 3 pounds of fruit to make muffins

Respuesta :

nathan232
nathan232 nathan232
  • 21-12-2016
3 pounds of strawberries or one pound of strawberries and two pounds of blueberries
Answer Link
memeboi127 memeboi127
  • 21-12-2016
3 pounds of strawberries

Answer Link

Otras preguntas

What's the sum of 3x^2 and 7x squared?
What does the US government help regulate?
In the three domain system, the domain Eukarya consists of all organisms that have which of the following? Contractile vacuole Nucleus Chloroplast
what is the answer to -91 + (-86 ) =
Round fraction as a decimal round three decimals place 6/13
a praying mantis is an interesting insect that can rotate its head 108 degrees. Suppose the praying mantis is 10.5 centimeters long. what mixed number represent
How can I prove that a real number that is less than every positive real number can not be positive?
what does Shake A Leg as an idiom mean??Please help me with this
Whqtis the relationship between irrational and rational numbers.
what was the church like before the french revolution?