adamsraven038
adamsraven038 adamsraven038
  • 21-10-2021
  • Mathematics
contestada

Sally paid $3.50 for 7 apples.

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 21-10-2021

Answer:

each apple costs 50 cents

Step-by-step explanation:

3.50/7=0.50

Answer Link
graceym21 graceym21
  • 21-10-2021
Why did sally buy 7 apples
Answer Link

Otras preguntas

R,S, and T are collinear, and S is betrween R and T. If RS=x+1, ST=2x-2, and RT=5x-5, find RT.
In what respects was jacksonian democracy more democratic than jeffersonian democracy
The principles of fitness training that holds the body should be gradually required to do more than it is used to doing is
*properties of real numbers* classify each variable according to the set of numbers that best describes its values. 1. the area of a circle A found by using th
Who determines which members are put in leadership positions in congress
Reggie wants to save $86.10. He plans to save $10.25 each month. For how many months does Reggie need to save? 0.80 0.84 8.00 8.40
Which of the following is an example of an exploitation colony? a. india b. australia c. great britain d. the united states user: which of the following wou
What is a language of a skill, trade, or profession?
A population of middle school students contains 160 sixth graders, 180 seventh graders, and 140 eighth graders. Nine seventh graders were part of a random sampl
2 grams of Magnesium is heated producing 3.33 grams of magnesium oxide. calculate the moles of magnesium present