Seudónimo Seudónimo
  • 21-10-2021
  • Mathematics
contestada

Yesterday, Nate’s mom bought 4 boxes of crackers for $2.59 each. About how much did she pay for the crackers?

Respuesta :

angelinadelaquor
angelinadelaquor angelinadelaquor
  • 21-10-2021

Answer:

$10.36

Step-by-step explanation:

4•2.59=10.36

Answer Link

Otras preguntas

The grid above shows the graph of the parent function f(x)= land a translated functions graph. Write the equation for the translated graph.
How many photons would have a wavelength of 476 nm and an energy of 4.76x10^-19
help like now and immediate
The total cost in dollars to buy uniforms for the players on a volleyball team can be found using the function c = 34.95u + 6.25, where u is the number of unifo
Suppose john gets arrested in the cougareat for getting a refill on his drink, even though there are no signs that say free refills are not allowed. What aspect
James practiced piano for 48 minutes. Alisa practiced for 5 times as long as James. How many minutes did Alisa practice? How many minutes in all did James and A
An organism with five pairs of chromosomes can have genetic possibilities from Indeper
What portion of the nervous system both delivers commands to the muscles directing voluntary movement and communicates information back to the central nervous s
7. Jot down notes about the evidence you might use to examine the two plot elements you've written about in the questions before this.
On his math test, Louis was asked to multiply 6.19 7.3. His answer of 451.87 was marked incorrect. What mistake did Louis make?