pipersmith3822 pipersmith3822
  • 21-10-2021
  • Mathematics
contestada

Brianna bought 3 pairs of jeans for $70.40 how much would he need to pay for 8 pair of jeans

Respuesta :

rita617 rita617
  • 21-10-2021
To get a pair of jeans we divide $70.40 by 3 which will give us 23.47. Therefore, 23.47 * 8 = $187.73.
Answer Link

Otras preguntas

how are matter and substances related?
How many genes make up the human genome?
what word is used to describe knowledge about the universe and the method of obtaining that knowledge?
Under the leadership of Dr. King, the __________ was founded for the purpose of carrying out nonviolent campaigns against segregation and racism. a. Student Non
Ella stopped at a farm stand to buy some peaches. Peaches cost $1.35 per pound at the stand. Ella bought 4 peaches that weighed 1.6 pounds in total. How much
1. The noun to which a pronoun refers is called the ________ of the pronoun. A. modifier B. object C. dependent D. antecedent
What was mohenjo daro
Which statement about classical Greek drama is true? a. A group of actors made up the chorus, whose job was to silently observe the play. b. Actors wore terra c
I must take a stand against war. I cannot support killing another human being. If we demonstrate peace, others may follow. a. Billy Mitchell b. Franklin Roose
I have never beaten my grandfather at chest. ----- A. present B. present participle C. past D. past participle