AGirlWithTooMuchTime
AGirlWithTooMuchTime AGirlWithTooMuchTime
  • 21-10-2021
  • Mathematics
contestada

Strawberries cost $3.00 per pound. ( 20 points! )

How many pounds of strawberries can you buy for $11.00?

Good luck!

Respuesta :

rinnn001 rinnn001
  • 21-10-2021
you can buy 3 pounds of strawberries for $9

thanks for the luck i think i did good ^^

have a good day/night/afternoon :)
Answer Link

Otras preguntas

Plz help me I am timed landscaper is shopping for landscaping materials. She wants to use materials through which water flows easily. Which two materials shoul
m=3 and through (2, -1) in slope-intercept
Irfan buyscamera for 4500andsells it at a profit of 15% Findtheselling price of the camera.​
The following is an example of a renewable source of energy: A. petroleum B. geothermal energy C. nuclear energy D. coal
HELP ASAP WILL GIVE BRAINLIEST TO WHOEVER ANSWERS FIRST!!!! The Left and right forces acting on this cart are A. balanced B. super-positioned C. unbalanced D
If y = 24 when x = 6, find y when x = -4 answer
Identify the coefficients in the expression -3h + 3 - 5 + h​
pls help plssssssss I really need answer​
В. El verano Answer with as complete a description as possible. ¿Qué tiempo hace en el verano?
identify a character that is a scavenger in the movie Finding Nemo ​