kf98d4sp9s kf98d4sp9s
  • 22-10-2021
  • Mathematics
contestada

A gallon of apple juice is
$7. A pack of eight 4.23
oz box apple juice is
$2.39. Which is a better
deal?

Respuesta :

qwertyuasdfg
qwertyuasdfg qwertyuasdfg
  • 22-10-2021
$2.39 i believe i haven’t done math like this in years but yeah if my multiplication is correct it’s that
Answer Link

Otras preguntas

write 7*7*7 in standard form
Conteste las siguientes preguntas con oraciones completas. (20 puntos, 4 puntos/ejemplo numerado [numbered item]) 11. ¿Le gustaría trabajar como voluntario(a)?
Ciara is a 32-year-old female. She recently went to the doctor because she was experiencing dizziness, swelling, and difficulty sleeping. After a variety of tes
Look at this painting by John Singleton...
find the distance between the points (27, -8) and (15, -3).​
If a company uses LIFO to measure its taxable income, the IRS requires that LIFO also be used to measure income reported to investors and creditors.This is know
Please explain the answer in simple terms. Will give brainliest for the best explanation and right answer.
Identify the opposite of each integer: a. 4 b. −2 c. +125 d. 1,348 e. −27 f. −398
If eight persons are having dinner together, in how many different ways can three order chicken, four order steak, and one order lobster
Expresa el siguiente número 14322000000000000 en notación científica *​