flattykawa71
flattykawa71 flattykawa71
  • 22-10-2021
  • Mathematics
contestada

Kayla bought 16 bagels. Each bagel cost $1.50. She paid a total of $20. Write an equation to determine how many bagels she bought.

Respuesta :

doglover985672
doglover985672 doglover985672
  • 22-10-2021
Answer: 16 x 1.50 = 20

I think it’s that, hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

I've got a question that is: What's a multimedia product ?
Two squares have sides of 3 & 6. what is the ratio of their perimeter
What was one major result of the Salerno invasion? (5 points) Select one: a. Roosevelt won reelection. b. Stalin consolidated his power. c. Churchill lost popul
in what rate of interest rupees 4000 amounts to Rupees 6000 in 2 years​
Imagine that this cleared area was made for a farm that grows only one type of crop. What kinds of outcomes might you predict for this new area of low biodivers
How can fish be stored and processed onshore?
A sales tax of 6% is added to the price of an item. if marisa buys an item, which expression indicates how much she will pay in all?
withdrew cash Rs 2000 for personal use​
A 2-pack of clay pots costs $9.30. What is the unit price?
A triangle has two sides of length 6 and 12. What is the smallest possible whole-number length for the third side?