grt48x6fdn
grt48x6fdn grt48x6fdn
  • 22-11-2021
  • Mathematics
contestada

How many packs of DVDs can you buy 128 doll oats if one pack costs 16 dollars

Respuesta :

socialcreditman
socialcreditman socialcreditman
  • 22-11-2021

Answer:

1 pack = 16

128 dollars will get you 128/16 which is 8

so 128 dollars will give you 8 packs

Answer Link
nonee12223 nonee12223
  • 22-11-2021

Answer:

8

Step-by-step explanation:

128 divided by 16

Answer Link

Otras preguntas

7. How does Roosevelt's speech convey what the Statue of Liberty symbolizes?
Laura takes a few moments to refresh her team's memory on the elements of SMART goals. Which two of the following statements represent the "time-phased" portion
What is the definition of period? A. vibrations per hour B. Number of vibrations C. cycles per second D. seconds per cycle
what is the best rapper if wrong get consequence
Find the points on the curve y = 2x3 + 3x2 − 12x + 3 where the tangent line is horizontal.
How did the song, “The Haunted Palace,” create tension?
is ocean-ocean subduction a convergent boundary​
In theory, which type of economic system should not experience market fluctuations? A B C D mixed economy market economy command economy all of the above
Which examples are clauses? Select three options.
PLEASE HELP ME!!!!! 50 points to who answers!!!!! Read and choose the option that answers the question. ¡Buenos días! Me llamo Carlos Manuel Rivera. Todos los d