kstadler6098 kstadler6098
  • 22-11-2021
  • Mathematics
contestada


At Grocery Mart, strawberries cost $2.99 for 2 pounds and at Baldwin Hills Market, strawberries cost $3.99 for 3 pounds.

Respuesta :

aaaaaaaaaayyyy aaaaaaaaaayyyy
  • 24-11-2021

Answer:

At Grocery Mart 1 pound of strawberries cost $1.50 and At Baldwin Hills Market 1 pound of strawberries cost $1.30.Hope this helped!

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Read the excerpt from Queen Elizabeth's Response to Parliament's Request That She Marry. The realm shall not remain destitute of any heir that may be a fit gov
hey can you please help me posted picture of question
Why was it difficult to use flexible response to deal with the situation in south vietnam?
The data type string has a named constant, ____, associated with it.
15 students equally share 7 pizzas.How much pizza does each student get?
Read the passage. when we went on the field trip, i sat beside my friend julie. erin and stephanie sat in front of us. matt and luis sat behind us. which organi
Write an equation of a line in slope intercept form using a line passing through points 0,1 and -4,5
Which of the following is not an industrial region located in Eastern Europe?
The strength of marijuana's hallucinogenic effects is determined by the amount of ___________
Suppose a charity received a donation of 19.3million. If this represents 27% of the charity's donated funds, what is the total amount of its donated funds? R