Lythanex6928 Lythanex6928
  • 22-11-2021
  • Mathematics
contestada

The cost of the wood is 9.50$ per meter how much would it cost Matt to buy 2 1/2 meters?

Respuesta :

sportsgame828 sportsgame828
  • 22-11-2021

Answer:

$23.75

Step-by-step explanation:

9.5 x 2 1/2 = 23.75

Answer Link

Otras preguntas

Measurement is the use of numbers according to a standard. True or False
what is 0.000702 in scientific notation.
How do amoebas obtain food?
How do amoebas obtain food?
what is 0.000702 in scientific notation.
What kind of molecule is an enzyme? Why are enzymes important in cell?
In what types of environments would you find protists?
How do amoebas obtain food?
Measurement is the use of numbers according to a standard. True or False
solve using the substitution and elimination method 3a-12b=9 4a-5b=3 can someone please help?