jubymoore jubymoore
  • 23-11-2021
  • Mathematics
contestada

If the Mac and cheese is 7.50 for 3 lbs how much can you get for 29 dollars?

Respuesta :

mtb3655
mtb3655 mtb3655
  • 23-11-2021

Answer:

6lbs

Step-by-step explanation:

7.50 can only go into 20, two times

7.50

×   2

-------

15.00

Answer Link

Otras preguntas

how do you write 2 4/9 as a decimalplease help 42 -- 9​
4 adults consumed food costing $60 for 3days. For the same food cost ,what would be the cost of food consumed by 7 adults for 5days?​
Select All Apply:EthosPathosLogosExplain your thinking:help me please help me please i need really bad helppppppppppp meeeeeeeeeee pleaseeeeeeeeeee
Find the midpoint of the segment with the given endpoints. (-7,-4) and (3,7)?
kiara starts with k marbles iin her collection. she loses 16
Given that x = 2 and y = 3, how much less is the value of 3x2 – 2y than the value of 3y2 – 2x?
urgent answer needed pls​
Can someone PLEASE help me with this im struggling bad
someone plss help me {no links please} i barely have any points so please only answer if you know
7/9+6/8+6/3=I really need the answer​