pedrorios pedrorios
  • 23-11-2021
  • Mathematics
contestada

Juan buys cheese from the local farmer's market. The graph below shows the cheese cost (in cents) versus its weight (in ounces).
Use the graph to answer the questions.

Juan buys cheese from the local farmers market The graph below shows the cheese cost in cents versus its weight in ounces Use the graph to answer the questions class=

Respuesta :

rspill6
rspill6 rspill6
  • 28-11-2021

Answer:

Step-by-step explanation:

a.  35 cents

b.  35

Answer Link

Otras preguntas

Tell whether the sequence is arithmetic. If it is, identify the common difference and write the explicit formula. Please show detailed steps: 2, -1, 5,-4,......
Find the diference. ???? 2 0 −2 3 ???? − ????1 5 0 1 ????
What major European power allied with the Americans during the American Revolution? Group of answer choices Belgium Italy France England
What are your physics midterm tips?
Which type of narrative records thoughts and feelings of the narrator as they occur?
what category is magnesium in? class:physical science
What is mms? Social mobility mastery test
How do you multiply 23.50*23.74
Consider the polynomial P(x)=x⁴+3x³-28x²-36x+144.Is 1 a zero of the polynomial P?
A bookstore owner sold 393 books in one week. She sold 1/3 as many books the next week. How many books did the store owner sell both weeks together?