isabellaslullaby2000 isabellaslullaby2000
  • 23-11-2021
  • Mathematics
contestada

Donovan bought 5 1/2 kilograms of flour for $8.25. How much does it cost to buy 1 kilogram of flour?

Respuesta :

beckloss12
beckloss12 beckloss12
  • 23-11-2021

Answer: Donovan paid less than $1.25 per kilogram of flour

Answer Link
Аноним Аноним
  • 23-11-2021

Donovan paid less than $1.25 per kilogram of flour.

Answer Link

Otras preguntas

What is the antonym for driftwood
Think critically explain why a jar of spaghetti sauce can be stored for weeks on the shelf in the market but must be placed in the refrigerator after it is open
PLZ HELP!!!! A LOT OF POINTS!!!! WILL GIVE BRAINLIEST ANSWER!!!!! You have just learned that in much of nature, the structure of a body part or organ is related
Selecciona la respuesta correcta. ¿______vosotras cuál mesero vais a ocupar? Habré decidido Habremos decidido Habréis decidido Habrán decidido
Carbohydrate molecules have all of the following bonds except- A.C-C B.C-N C.C-H D.C-O
a baseball team plays 83 games in a season. if the team won 17 more than twice as many as they lost how many times did the did lose?
how is the form of who or whom used in the sentence? we're trying to find out whose car is parked in front of our driveway? subject direct object object of a p
What is the solution to the system of linear equations? −9x+4y=55 −11x+7y=82
M purchases a $70,000 Life Insurance Policy with premium payments of $550 a year for the first 5 years. At the beginning of the sixth year, the premium will inc
9x100+2x10+3x0.1+7x0.001