jleluga
jleluga
21-12-2021
Mathematics
contestada
Cost 500 charge 25 per unit
Respuesta :
whitneyweiobiren
whitneyweiobiren
21-12-2021
Answer:
20 units
Step-by-step explanation:
Because it is 25 per unit, and 500, you can do 500/25=20
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 62+ )
Otras preguntas
What inspires Douglass to choose his last name, which he is known by today? a. its use in a work of literature b. its commonness in New Bedford c. his marriage
what is the cause and effect of inversion, duplication and deletion to a chromosome?
Math please show work along with answer please
Germany, Italy, and Japan based their economies upon .
If a student fails to recognize how to properly quote the words of an author, that student may be found guilty of _____.
Why is frying an egg an example of a chemical change
Read this sentence: PLEASE HELP FAST! :) With only meager food supplies, we struggled down the trail, starving, and hoping for signs of a town. What does the wo
PLEASE HELP FAST! :) Which of the synonyms below would best express a feeling of loving something to a point of worship? Admire—to respect or like Adore—to ho
Which processes of the water cycle return water vapor directly to the atmosphere?
what is one of the things usually found in the center of a plaza in a spanish speaking country