jaidenvelez2028 jaidenvelez2028
  • 21-12-2021
  • Mathematics
contestada

$4.50 for 10 ounces of trail mix

Respuesta :

sup3rman2295
sup3rman2295 sup3rman2295
  • 21-12-2021

Answer:

45¢ for 1 ounce of trail mix

is that what you're looking for?

Step-by-step explanation:

4.50÷10=.45

Answer Link

Otras preguntas

What assumptions did Hoover have about the people affected by the depression and the forces that caused the depression?
Because of the Earth’s ________________________, the Sun and other stars appear to be moving across the sky.
Need help understanding how to evaluate a trigonometric function using its period as an aid.
If soil is 1000 years old is it young soil
Which of the following is the best reason not to cheat on an exam? A. You will lose self-respect and the trust placed in you by the teacher and the school. B.
Read this excerpt from Theodore Roosevelt’s "Duties of American Citizenship" speech: But this is aside from my subject, for what I wish to talk of is the attit
Where would congress get money to run the country under the articles of confederation?
a building has a total of 60 one-bedroom and two-bedroom apartments. there are twice as many one-bedroom apartments as two-bedroom apartments. how many apartm
Which element has 16 protons in its nucleus? answer quickly who can help me with 9th physical science edgeunity? COMMENT
Read this paragraph. Evan enjoyed his classes at his new middle school. His teachers were kind, and they worked to make the material interesting. His classmat