okayl86ol
okayl86ol
24-01-2022
Mathematics
contestada
Need help with the second one
Respuesta :
MidoriakawiiX3
MidoriakawiiX3
24-01-2022
Answer:
B for both
Step-by-step explanation:
hope this helps :D ^^
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 32+ )
Otras preguntas
find each unit price. which is the better buy explain electrical wire: $1.49 for 3 ft. $.69 for 18 in 4 pts
Which of the following led to World War II? Question 34 options: The Munich Agreement was unfair because Germany lost too much land. The non-communist world
There are 32 chocolates in a box, all identically shaped. there 12 are filled with nuts, 11 with caramel, and 9 are solid chocolate. you randomly select one pie
What can you infer was behind Nixons decision to freeze wages and prices
James and his friends ordered (b) hamburgers that cost $4 each and (f) fruit cups that cost $3 each. What is an algebraic expression for the total cost in dolla
Consider the group 1A elements sodium, potassium, and rubidium. What would you predict about the ionization energy‘s of these elements?
All of the following are good ways to evaluate written sources of information EXCEPT: A. author’s purpose B. author’s credentials C. timeliness of information D
The student council at Spend too much High School is planning a school dance. The table below shows the budget for the dance. School dance budget Item
What is the justification for each step in solving the inequality? 2x+23≤3x−56 Select from the drop-down menus to correctly justify each step. 2x+23≤3x−56
A collection of coordinating colors that can be used in an Excel document is called a color