qwentinschool
qwentinschool qwentinschool
  • 25-01-2022
  • Mathematics
contestada

So if you need 30 juices but you can buy 10 juices for 2.43 how much does it cost for 1 juice?​

Respuesta :

farthadjrmy
farthadjrmy farthadjrmy
  • 25-01-2022

Answer:

Step-by-step explanation:

      0.243

10  2.430

    - 20

         43

        -40

            30

           -30

               0

Answer Link

Otras preguntas

Find a simplified formula for the volume of a cylinder that has a height of 3x and a radius of 2x. Show your work.
A container has red blue and white marbles. Four times the number of white marbles exceeded 9 times the number of red marbles by 10. The ratio of blue marbles t
When you divide me by 5 the remainder is 4. I have two digits. Both digits are odd. The smog my digits is 10
What steps did the United States take in response to the terrorist attacks of September 11, 2001?
9^2 - (4 / 2) + 8 * 2
What purpose should a well-crafted plot serve?
In what ways were Hitler and Mussolini similar in their philosophies and actions?
What purpose should a well-crafted plot serve?
What purpose should a well-crafted plot serve?
How would -3X + 4Y=8 be written in slop-intercept form? Please show all work(: I have tried this question lots and I'm really confused.