qwentinschool
qwentinschool qwentinschool
  • 25-01-2022
  • Mathematics
contestada

So if you need 30 boxes of candy but you can buy 12 bags for 11.88 how much does it cost for 1 box?​

Respuesta :

farthadjrmy
farthadjrmy farthadjrmy
  • 25-01-2022

Answer:

0.99

Step-by-step explanation:

         00.99

     12 11.88

          − 118

               108

               108

                   0

Answer Link

Otras preguntas

Freud and jungs work in the field of psychology helped Doctors understand what triggers headaches Legitimize the study and treatment of the mind Determine what
Select the verb form that correctly complete the following sentence. L’année prochaine je ______ du bénévolat pour protéger les animaux en voie de disparition.
Find the first five terms of each sequence
Help needed please and thank you
A simple random sample of 40 items resulted in a sample mean of 25. the population standard deviation is = 5. a. what is the standard error of the mean, ? (to 2
what fraction of the problems on the math test will be multiple-choice problems?
jo records her class lectures so she can listen to them later. what type of learner is jo
Which climate has a mean temperature below 10°c during the warmest month? humid tropical dry humid mid-latitude polar?
Your class started at 12:12PM and ended at 12:50PM. What angle did the minute hand of a watch sweep through during the class? A. 228. B. 132. C. 168. D. 153.
Julián leyes el periódico. correct incorrect