Rubyroo21
Rubyroo21 Rubyroo21
  • 26-01-2022
  • Mathematics
contestada

The cost of a sled is $19.50 markup 20%.

Respuesta :

casperboyy
casperboyy casperboyy
  • 26-01-2022

Answer:

24.38 i believe

Step-by-step explanation:

I'm probably not right tho ________________

Answer Link
smwolf112106 smwolf112106
  • 26-01-2022
the revenue would be $23.40
the profit would be $3.90
Answer Link

Otras preguntas

if i have 8 pencils that cost 14 dollars what is the unit rate?
A ceiling fan has 20 -inch blades (so the radius of the circular fan is 20 inches). Suppose the linear speed of the tip of a blade is 10 feet per second.
Write a sentence using nullification crisis
if there is a property that is 3/4 mile x 1/2 mile, how many kilometers does it equal and what is the total acreage?
the one in red. thank you
3' GCTTAGTCCG 5' Which of the following nucleotide base sequences complements the section of DNA modeled above? A. 3' TAGGCTGAAT 5' B. 3' CGAATCAGGC 5' C. 3' CG
What is 2x divided by 2
What can changes in the fossils of a single organism over time reveal? A. relative age of the rocks containing the fossils B. how the species evolved C. how the
what is pie equal to?
Which statement is true of all organic compounds? A) All contain nitrogen. B) All are classified as carbohydrates. Eliminate C) All contain carbon. D) All conta