thisuserisnttakenlol thisuserisnttakenlol
  • 27-01-2022
  • Mathematics
contestada

Chicken costs $3.20 per pound, and beef costs $4.59 per pound. Answer each question and show your reasoning. How much more does one pound of beef cost?

Respuesta :

anonymous6256 anonymous6256
  • 27-01-2022

Answer:

$1.39

Step-by-step explanation:

4.59-3.20=1.39

Answer Link

Otras preguntas

Whats the product of 22 and 39?
What are the molecules on the right side of a chemical equation called?
what is 11/12 divided by 1/3
A recipe for a potato salad calls for one teaspoon of vinegar for every two teaspoons of mayonnaise how many teaspoons of vinegar are need for 16 teaspoons of
Can someone help me
Which equation can be used to find the unknown length, a, in this triangle?
I can't answer (2^-2)(2^-3)
evaluate 1--5??????????????????
Write an addition expression using fractions that equals -1/2.
Given: AR ⊥ RS , TS ⊥ RS AT=26, RS=24 AR=12 Find: TS Answer: TS =connect the letters to make a trapezoid. GOOD LUCK. I NEED THIS AS SOON AS POSSIBL