tonyadiannjordan tonyadiannjordan
  • 22-02-2022
  • Mathematics
contestada

Bananas cost $0.70 per pound and a bunch of bananas on the scale weight 6.4 pounds. How much would a customer pay for this bunch of bananas

Respuesta :

jtm2588
jtm2588 jtm2588
  • 22-02-2022

Answer:

$4.48

Step-by-step explanation:

Multiply

6.4 x .70

$4.48

Answer Link

Otras preguntas

Question 2 Essay Worth 10 points) (08.02 MC) A pair of equations is shown below. y = 6x - 4 y = 5x - 3 Part A: In your own words, explain how you can solve the
The expression x2y - 2xy - 24y can be factored by first factoring out a common factor of y. After the common factor is removed, the remaining factor is a ____
ignore the filled in answer, just my marker. ANSWER ASAPP
What are the Pros and Cons of a Military Dictatorship?
I need help on this too
Please help and explain
I need 3 topics for an essay on crime​
How do you multiply
Please help me with this , tysm
Of the following names which one would be third in alphabetic file? a) Docker, John. b) Decker, Jane. c) Dickman, June. d) Dockman, James.​