babygirl1041 babygirl1041
  • 23-02-2022
  • Mathematics
contestada

Did I do this right? ​

Did I do this right class=

Respuesta :

jimthompson5910 jimthompson5910
  • 23-02-2022

It appears the points are in the correct locations on the grid. Your graph is almost done. You need to draw a straight line through all of the points to finish off the graph of y = 1.49x

The origin represents the idea that 0 pounds of oranges cost $0

You have the correct unit rate. It indicates the oranges cost $1.49 per pound.

Answer Link

Otras preguntas

what was one effect of alexander the great conquests
Which word best completes the conversation?         Nancy: ¿Quieres ir con nosotros para ver la película El viejo y el mar?         Estefania: No, gracias. Yo l
why do sound waves move faster through the ground than through the air
What groups of people went to work in factories during the second industrial revolution?
Help! Can you help me find the perimeter of: Retagular that has 2 top sideways and 6 on long side going down... Need ASAP, thanks
The customer's endpoint device on the wan is called the __________________.​
The hourly wage increase each employee receives each year depends on their number of years of service. Every three years of service means an increase of $0.50 p
The psychological study of ESP is called parapsychology. true or false
Why does it still say I am ambitious whenever I have the 5 brainliest and almost 700 points?
dark moths were found in what parts of the country