notxlucas notxlucas
  • 24-02-2022
  • Mathematics
contestada

Padma bought 3 pounds of grapes. Each pound of grapes costs $2.75. How much money did Padma spend on grapes?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 24-02-2022

Hii!

We need to multiply so

3×2.75= 8.25

So she paid $8.25

Brainliest!=

Answer Link

Otras preguntas

Given f(x)= 3x-5 find f (x-2)
HURRY PLESSSSSS What established the Federal Reserve system? What year?
Which statement describes an effect of apartheid on the south african population? Please answer answer asap
Y>1/3x+4? Ordered pair looking how to find ordered pair
What Christian belief does the excerpt show?
Solve for u -5/2u = 15
What’s the equation of the straight line? EXPLAIN ANSWER PLEASE
The equation of the line passing through the ordered pair (a,0) and parallel to the line x + 2y = 7 is.
Reflective ________ is about looking back over your work, examining the output and evaluating your approach. 1. checking 2. reading 3. thinking 4. learning
with a radius of 7cm and another with radius of 10cm find the approximate difference between the area of circles.​