hicksop hicksop
  • 22-03-2022
  • Mathematics
contestada

pizza cost $8 each. Using p for the number of pizzas, and c for the cost.

Respuesta :

sup3rman2295
sup3rman2295 sup3rman2295
  • 22-03-2022

Answer:

c=px8

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

9. Those who resisted were denounced as ________ and treated accordingly. a. mutineers b. expose c. frantic
-12b+5a Is it equivalent to 3(a-4b)+2a lols
Why doesn’t energy always affect the appearance of the lake? Please help me I have no clue what to do!?
i need help with k12 because they cheating my grades pls help
Help please zjyjytbrbbrbrb
Mr. Mogi borrowed $9000 for 10 years to make home improvements. If he repaid a total of $20,000 at what interest rate did he borrow the money?.
How is recycled water used indirectly for drinking? a. Recycled water undergoes further purification and is then considered drinkable. B. Recycled water is used
Convert from Celsius to Fahrenheit.
If a patient presents to the ed with a traumatic retinal detachment the treating physician would:.
Groundwater mining in coastal areas can result in a decrease in the toxicity of freshwater true False