Seudónimo Seudónimo
  • 25-01-2017
  • Mathematics
contestada

Which is the better deal? Explain why.
A. 5 apples for $3.20
B. 3 apples for $1.75

Respuesta :

lonelyyear lonelyyear
  • 25-01-2017
5 apples for 3.20 bc for a., youre only paying about $1.50 per apple but for b., youre paying about $1.70 per apple
Answer Link

Otras preguntas

what part of a longitudinal wave has the lowest density?
This occurs when the Moon passes between the Sun and the Earth so that the Sun is completely or partially obscured. What is this describing?
what contributed to the depression after the revolutionary war​
Define each of these five terms. Assimilation Progressives Social Darwinism Unrestricted submarine warfare, League of Nations
Gabriel saves 40% of his monthly paycheck for college he earned $270 last month how much money did Gabriel save for college
Somebody help me graph number 3 and help with number 4. Need answers ASAP
what did jim crow laws do?
Me __________ interesante leer los libros de Miguel de Cervantes. A. parecen B. parece C. pareces D. parecemos
Does this table represent a function, why or why not
This is an area with a high number of people, or high population density, living close together.