Seudónimo Seudónimo
  • 25-03-2022
  • Mathematics
contestada

WILL MARK YOU BRAINLIEST!!

Bananas are 3 for a dollar. Jen has $3. How many bananas can Jen buy?

Respuesta :

isalep93 isalep93
  • 25-03-2022

1 dollar for 3 bananas

so with

3 dollars we will get 3x3 = 9 bananas

Answer Link
mhar2817
mhar2817 mhar2817
  • 25-03-2022

If her income is 210 marks, how many bananas can she buy if ... is 4 dollars each and the cost of bananas is 3 dollars per bunch.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

please help i don't get this at all
Where is the safest place to operate a hair dryer? in the bathtub in the shower over the sink away from water
atiba plays for the linden woods vipers in the winnipeg youth soccer league the ratio of players to soccer balls at practice sessions is 5:2 how many soccer bal
How do you multiply 9•0•3
17. Susie Jones is in the office today to see her regular physician for her 5 year well child check. She is getting ready to start school in a month and needs t
"Establishes a commitment to the goal" Which goal-setting step is described by this sentence?
Angelique had 20 tokens to use for games at the arcade. She lost some of them. Her dad tripled the tokens she had left. Angelique wrote the expression 3(20−t)
what happens to the enzyme after an enzymatic reaction is complete? A) it loses a carbon atom B) it gains a water molecule C) it loses its hydrogen atom D) noth
What is 3 increased by 250%? Decreased by 100%? Decreased by 150%?
What is the exact angle measure in radians? 510° A. 6/17*π B.17/6*π C.5/6*π D.6/5*π