jillybeans1234 jillybeans1234
  • 25-01-2017
  • Mathematics
contestada

You buy 8 boxes of pens for $25.60 what do 10boxes cost

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 25-01-2017
10 boxes will cost 32.00$
X
Answer Link
Christsflower
Christsflower Christsflower
  • 25-01-2017

Each box costs $3.20.

Multiply that by 10.

$32.00 :)

Hope this helps.

(First, you divide the $25.60 by 8 to see what one costs).

Answer Link

Otras preguntas

Doyle learned that only one side of the Moon is ever visible from Earth. He wants to investigate how the moon moves around the Earth and to understand how this
why is the Grand Banks off the coast of Newfoundland considered the foggiest place on Earth?
Which of the following is most closely related to an activated complex?
please help! posted picture of question
what is 4567876543345678765434678976543456876543*7576575675675*09*6865676*0*565545552651273652135*5272526*62526535*526242534546*786743165461354*653654264*751*1*
How did Ronald Reagan change culture in America?
What is 1/3 of 9Total points given with clear explanation: 25!
A high speed elevator can rise 480 feet in 30 seconds which express represents the rate in feet per minute
Why is boiling point of water higher than chlorine fluoride quizldt?
Police officers can determine that your motor skills are too impaired for you to drive safely if: A. You can't read an eye chart B. You can't repeat the alphabe