BlackFrosty
BlackFrosty BlackFrosty
  • 26-01-2017
  • Mathematics
contestada

Jake bought a 40-ounce bottle of olive oil for $4.48. He used 30% of the olive oil in two weeks.

Respuesta :

Angel1132
Angel1132 Angel1132
  • 26-01-2017
He would have used 12 bottles of oil in two weeks.
Answer Link

Otras preguntas

A mass of 2.5 kg of saturated water vapor at 100 kPa is heated at constant pressure until the temperature reaches 200°C. Calculate the work done by the steam du
What type of graph would you use if you wanted to show the grade point averages of 10 individual students? Why?
GIVE A REAL WORLD EXAMPLE THAT COULD BE REPRESENTED BY THE INTEGER - 15 EXPLAIN
What do most living things use carbohydrates for?
(BRAINLIEST QUESTION) Pump it Up gym's daily revenue each can be modeled by R(x) = 5x where x represents the number of customers that visit the gym each day. Th
Name the two different types of tissue in the transport system of a flowering plant
Suppose that a box contains 6 cameras and that 3 of them are defective. A sample of 2 cameras is selected at random. Define the random variable X as the number
The account balances and income statement of Winniford Towing Service at June 30​, 2018​, ​follow: LOADING...​(Click the icon to view the account​ balances.)LOA
what type of number is -1.48298
4-2(1-w) =-38solve and plug back in step by step​