nudnifrandypaulisa nudnifrandypaulisa
  • 26-01-2017
  • Mathematics
contestada

Deon bought 26 pounds of rice for $11 . how many pounds of rice did he get per dollar?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 28-01-2017
For $11, he bought = 26 pounds
so, for 1, it would be: 26/11 = 2.36

In short, Your Answer would be 2.36

Hope this helps!
Answer Link

Otras preguntas

How do you say 'fat pig' in German
compare and contrast the process of digestion in cindarians and echinoderms
What is 12-2x6 + 2/2 ?
how do you inscribe a square in a circle?
Can anyone help me find the simplest form for 15/23 / 6/7
when two or more forces act together on an object what do they combine to form
If x = - 2 and y = 3, what is the value of - x∧- y? the answer is 1/8. how?
If x = - 2 and y = 3, what is the value of - x∧- y? the answer is 1/8. how?
Which type of force pulls objects toward one another
How do I find the missing angle in a kite?