aislyngrebe aislyngrebe
  • 23-04-2022
  • Mathematics
contestada

madi sells 23oz cans of jelly beans for 63 cents and 15oz cans for 45 cents. assume that the price varies linearly with the number of ounces.

Respuesta :

maddisons2008 maddisons2008
  • 23-04-2022
7373 siege 683 an end 77) 7 Hbe due 78738 7
Answer Link

Otras preguntas

what percent is 88 of 106
what are 2 sound devices for the song where is the love??
Ian makes 7 ½ quarts of fruit punch using 3 different juices. The juices he used are listed.  3 ¼ quarts of blueberry juice  1 1/3 quarts of pineapple juice 
how to solve 5a/6-7/12+3a/4=-2/1/6
Clusters of flowers are called _____. inflorescence petals sepals fruit
What was an enslaved person in sparta called?
lisa has three classes that each last 50 minutes what is the total number of minutes of the three classes
The French Directory was overthrown in 1799 by a military officer named
What two factors are usually the most responsible for determining population growth?
The __________ Plain stretches across northern India and is home to one-tenth of the world’s population