zaidoo zaidoo
  • 26-04-2022
  • Mathematics
contestada

it cost 60$ to for 4 apples how much would 60 apples cost

Respuesta :

Mala388
Mala388 Mala388
  • 26-04-2022

Answer:

$900

Step-by-step explanation:

60/4 = 15

60 x 15 = 900

Answer Link
tpandazhit13 tpandazhit13
  • 26-04-2022

Answer:

900

Step-by-step explanation:

900 it's not that hard 60/4 15x60

Answer Link

Otras preguntas

how was alexanders army was able to cross the Hydaspes before Porsus Was Able to react.
What does the "great law of human action" from Tom Sawyer mean?
Can you please help me on question number 16 ASAP.
How do you find the volume of an L-Block
Impressionism is a form of modernism. a. True b. False
Create a data set that has six values, a mean of 7, and a range of 15
Senators who opposed United States participation in the League of Nations argued that membership in the organization would
Energy moves along a food chain when A. animals drink water from a stream. B. animals breathe air. C. plants use the Sun's energy to make food.
Coordinating conjunctions operate in pairs. TrueFalse
After the Great War, which group produced a kind of anti-art that mocked modern civilization?