arelyn304320
arelyn304320 arelyn304320
  • 23-05-2022
  • Mathematics
contestada

Use the following information to solve below: If 5 apples cost 0.60. How much do 2 apples cost?

Respuesta :

jordanlussier
jordanlussier jordanlussier
  • 23-05-2022

Answer:

2 apples cost 0.24

Step-by-step explanation:

0.60 ÷ 5 = 0.12

0.12 × 2 = 0.24

Answer Link
kinooo558
kinooo558 kinooo558
  • 23-05-2022
0.24 is the answer… good luck
Answer Link

Otras preguntas

please help! summer school is really getting to me :(
Explain three invaluable roles each of the producer and his/her assistants. Radio and Production.
To study the properties of various particles, you can accelerate the particles with electric fields. A positron is a particle with the same mass as an electron
Question 1 of 10 2 Points Leí el periódico esta mañana. Voy a escribirle una carta al mi opinión. para expresar A. gobierno B. trabajador indocumentado C. edito
Help on this question please!!!
The method of informing that focuses on how something is similar to and different from other things is called:
The mean life of a particular brand of light bulb is 1200 hours and the standard deviation is 75 hours. Tests show that the life of the bulb is approximately no
Ginny currently earns a (real or nominal) wage of $12.00 per hour; in other words, the amount of her paycheck each week is $12.00 per hour times the number of h
WILL GIVE BRAINLIEST! HURRY
HURRY PLS!!!!!Most bills can originate in either the House of Representatives or the Senate, however,government spending must begin in the House of Representati