kopanoemc kopanoemc
  • 25-05-2022
  • Mathematics
contestada

If 8 packets of fudge cost R 30,80 what will the price of 14 packets be?​

Respuesta :

brandymyork21 brandymyork21
  • 25-05-2022

Answer:

53.90

Step-by-step explanation:

30.80/8=3.85 (price per pack)

3.85 x 14 = 53.90

Answer Link

Otras preguntas

Third parties have shown their power by doing the following. They have controlled the House of Representatives. They have controlled the Senate. They get the ma
What causes the temperature inversion in the stratosphere?
time between 22:30 and 04:20
Excel automatically appends the _____ to complete the average function when you click the enter box or press the enter key.
A machine gun fires 25 g bullets at the rate of 600 bullets per minute with a speed of 200 m/s. Calculate the force required to keep the gun in position.
Could you help me with one Algebra problem? Construct the appropriate number sets with the given information. Use the sets to match the following: Given a = Ø b
Select the choice which best identifies the given passage from "The Cask of Amontillado." "Putting on a mask of black silk, and drawing a roquelaire [cloak of
Can you explain the allusion to Nero in hamlet's closing speech in act 3
I need help George studied 1/4 hour on Monday and 3/8 hour on Tuesday. How long did he study altogether on both days? ____ hours
Which of the following is not one of the factors required to charge for online content? A) multiple delivery methods B) focused market C) specialized content