edwardrandall edwardrandall
  • 25-05-2022
  • Mathematics
contestada


A 5-pound bag of candy costs $13.05. What is the unit price?

Respuesta :

xxKira
xxKira xxKira
  • 25-05-2022

Answer:

1.85 because: 9.25 divided by 5 equals 1.85

I hope I have helped you and if you like go to my profile that I also need a hand, thanks.

Answer Link

Otras preguntas

I need help! Please help me!
10 students volunteer to help fold paper stars for a charity project. If an additional 5 students help out, they will be able to finish the job 3 days earlier.
You have the right to the presumption of _______________. trial innocence jury guilt
What sustains external freedom?
Domain and rangeeeeeee
What is your g mail? I want friends.
What were the goals of the Spanish in the Americas
What sets blockchain solutions apart from conventional record-keeping solutions?
the ratio of adult to children in the spot club is 5:3 There are 120 people in the club. how many children are there​
Help mE ASAPPPPPPPP PLSSSSS