BanditBwith
BanditBwith BanditBwith
  • 21-06-2022
  • Business
contestada

Suppose a consumer can afford to buy 6 units of good 1 and 8 units of good 2 if she spends her entire income. The prices of the two goods are ₩6 and ₩ 8 respectively. How much is the consumer's income?​

Suppose a consumer can afford to buy 6 units of good 1 and 8 units of good 2 if she spends her entire income The prices of the two goods are 6 and 8 respectivel class=

Respuesta :

gracieh6363
gracieh6363 gracieh6363
  • 21-06-2022
Please look at the following picture for the solution!
Ver imagen gracieh6363
Answer Link

Otras preguntas

Polk elementary school has three classes for each grade level kindergarten through fifth grade if there is an average of 27 students per class about how many st
What is the best way to show you understand the central idea of a text? A.) Compare and contrast ideas B.) Discuss your opinion C.) Locate key informatio
how do you say In-trah-Vee-nus
In 1990 a person is 15 years old. in 1995, the same person is 10 year old. how can this be
Which structure anchors the chordae tendinae of the atrioventricular valves?
Identify the property that justifies the statement: If 4x-3=7, then 4x=10
What does war smell like in the fall of Constantinople in 1453 CE?
What is 9(6+5x)-x(x-1) simplified
What symbal has 42 neutrons 38 protons 38 electrons and 80 as a mass number?
What is the answer for this prob