mayaanahsan
mayaanahsan mayaanahsan
  • 23-06-2022
  • Mathematics
contestada

if 50 grams of sweets cost 250 rupees find the cost of 380 grams of sweets. ​

Respuesta :

mykirahroberts16 mykirahroberts16
  • 23-06-2022
Cost of 380 gram of sweets = (2.1/50) * 380 = $15.96
Answer Link

Otras preguntas

Which of the follow is/are not possible symptoms or effects of hepatitis? a. flue-like symptoms such as upset stomach, diarrhea and fatigue b. jaundice look to
Solve 3x2 − 5x + 7 = 0.
Natural bodies of fresh water that are flowing are described by scientists as ________.
Consider the statement: “The following report presents the results of our laboratory tests, which support the conclusion that our new treatment for acne is saf
At an activity level of 6,900 units in a month, zelinski corporation's total variable maintenance and repair cost is $408,756 and its total fixed maintenance an
How many significant figures will there be in the answer to the following problem? 7500×45.0879
Why did Francis Townsend advocate federal support for retired Americans in the 1930s? a.he lost his fortune due to New Deal reforms b.he pitied people who did n
Where and when were heads sculpted out of stone like the one shown below made
The justices of the International Court of Justices are A) appointed by the justices already sitting on the court B) appointed by the leaders of the world's maj
if apostle paul came to visit, what would be some questions you would ask him