phoophoo03690
phoophoo03690 phoophoo03690
  • 22-08-2022
  • Mathematics
contestada

help me please please ​

help me please please class=

Respuesta :

sewahhuston
sewahhuston sewahhuston
  • 23-08-2022

Answer:

Step-by-step explanation:

48/12=4

4 per pack so just build up by pack until you get 8 more packs.

Basically 20 packs=$80

28 packs=$112

Answer Link

Otras preguntas

In her speech about the internship she just finished at a marketing firm, Phoebe uses phrases like "drip campaign" and "gated content." What are these terms exa
Read the excerpt from "On Liberty and Slavery.” Oh, Liberty! thou golden prize, So often sought by blood— We crave thy sacred sun to rise, The gift of nature’s
11. (04.01 MC) Choose the system of equations that matches the following graph: (1 point) A line includes points 0 comma 0 and negative 1 comma 2. A line includ
explain why lactic acid was produced by the cytoplasm fraction incubated with glucose, but not the mitochondrial fraction.
Was Santa originally green?
why am i never hungry?
What is the name of the weapon that Percy uses to decapitate Medusa?
beyond one's culture, social relationships have been found to impact psychopathology. which statement best describes the relationship between interpersonal rela
Drag each tile to the correct box. Not all tiles will be used. Arrange the functions for which the result is a non-infinite value and the limit exists in ascend
Egan is very skilled at budgeting his money, he is very patient, he understands how to track his own financial records, and he keeps calm and collected during s