Kikadudubuddy4070 Kikadudubuddy4070
  • 24-08-2022
  • Mathematics
contestada

Jan bought 4 pounds of candy for $12.25. what was the average cost per pound to the nearest cent?

Respuesta :

starzzmxxon starzzmxxon
  • 24-08-2022
it would be about $3.00
Answer Link

Otras preguntas

what is Andrew Jackson dad name
What number should be added to the expression x2 + 14x to change it into a perfect square trinomial? (Points : 1) 7 14 28 49
Can someone help me solve this proportion: 5/n=1.5/1.8
Vitellium (Vi) has the following composition:Vi-188: 187.9122 amu; 10.861%Vi-191: 190.9047 amu; 12.428%Vi-193: 192.8938 amu; 76.711%Based on this data, what can
how many different 10 letter words (real or imaginary) can be formed from the following letters?K,Y,T,G,W,C,Y,D,A,A
how many times dose 24 go into 3
In the US, What is the DMV?
Why Is Oregon Called the Beaver State?
Write 10 sentences describing your weekend - what you did, normally do and going to do
How many halves are there in 23