hsgehehehheheh hsgehehehheheh
  • 24-08-2022
  • Mathematics
contestada

A company orders 12 boxed lunches from a deli for $107.40. If each boxed lunch costs the same amount, how much do 25 boxed lunches cost?

Respuesta :

eshaljavedmalik6 eshaljavedmalik6
  • 24-08-2022

Answer:

$223.75

Step-by-step explanation:

107.40 ÷ 12 = $8.95

1 box = $8.95

8.95 × 25 = $223.75

Answer Link

Otras preguntas

how did geography help the colonies of new york and pennsylvania prosper?
The next train will arrive in 32 minutes and 30 seconds. In how many seconds will the next train arrive
CHOOSE ALL THAT APPLY. What are four reasons for the fall of the Indus Valley civilizations? -Chinese invasions -Aryan invasions -decreases in trade -emi
five numbers that round up to 2.95
What did marshall mean when he said that american government "has been emphatically a government of laws, and not of men"?
what is 3a^2 +a^2 added to a+6?
N spain, the form of "you" that you use for more than one person that you know very well is "ustedes." (1 point) a. True b. False
What did Catholics defend by citing the Incarnation?
I don’t get this question it’s to hard for me to do be myself can you help me??
Which of the following offers the best explanation of how the exposition helps develop the plot of the story?