rize4203 rize4203
  • 22-11-2022
  • Mathematics
contestada

At the Candy Corner, one

pound of candy costs $6. 49. How

much would it cost if Joey

bought. 79 pounds of candy?

Respuesta :

liv8781
liv8781 liv8781
  • 22-11-2022
$512.71 one pound = $6.49 so you have to do 6.49 x 79
Answer Link

Otras preguntas

5- If you were a more ____person, you would not have left me waiting for you in the rain for an hour. a) politeb) considerate c) kind d) humorous​
HELPPP A multiplication expression with a product of 142,329 is shown below. What is the missing digit? seven thousand four hundred ninety one times blank nine
write 15.403 correct to two decimal places
984/1000 as a decimal please
He cut the vegetables with a knife.(into negative)​
1. Jason raised 60 goats and then entered into a series of business transactions. He traded all the goats for sheep at an exchange rate of 5 goats for 7 sheep.
2. Solve the equation. * -12(x - 12) = -9(1 + 7x)
At a concert, 3 adult tickets and 2 child tickets cost $167 whereas 2 adult tickets and 1 child ticket cost$103. Find the price of an adult ticket.
Welche Schlussfolgerung über die Auswirkungen der Umweltbedingungen auf Neufrankreich unterstützt der Auszug?
Mandi is 15 years old and plays soccer, what food groups did she eat?