mendozajazmine25
mendozajazmine25 mendozajazmine25
  • 22-11-2022
  • Mathematics
contestada

find the slop of the line passing through the points (2,7) and (-1,4)​

Respuesta :

Otras preguntas

4 students spent 12 dollars on school lunch. At this rate, find the amount 10 students would spend on the school lunch
Help Needed. Six and a half pounds of oranges cost $5.59. What is the cost of one pound?
30 Points!please Help Thanks!In Return brainliest and special thanks
Given f(x)=6x^4, find f^-1(x). Then state whether f^-1(x) is a function.
What are two uses of animals that cause conflict in our society?
Suppose v varies directly as g , and v = -36 when g = 4. Find v when g = 12.
What is an empire, how is it different than a city-state or a kingdom?
Laughing, crying, screaming, coughing, and moaning are not actually words but are called vocalization noise emotions
The average value of a given set of data is the mode. True or False
Otrophic bacteria, where are the enzymes located that can carry on carbon fixation (reduction of carbon dioxide to carbohydrate)?