xxlyssalovely11xx
xxlyssalovely11xx xxlyssalovely11xx
  • 24-02-2017
  • Mathematics
contestada

A pack of 12 sodas costs $5.04. What is the unit rate in dollars per soda?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 24-02-2017
$5.04 / 12 = 0.42 cents per soda
Answer Link
Spectre1
Spectre1 Spectre1
  • 24-02-2017
5.04/12 =.42 $0.42 per soda
Answer Link

Otras preguntas

How are oxygen and nutrients delivered to the cells of the body
say I have two rocks of different sizes but are taken from the same rock. Will their density be equalvilent
HELP ASAP !!!! Which equation is satisfied by all three of the plotted points?
Find value of x of angles
How are you today? What went well today? What could have been better?
Rewrite log(8)-log(2) in form log(c)
Select ALL the correct answers. Which two ideas have been part of modern-day Democratic Party platforms? O Reduce regulation on small businesses. O Promote lowe
Define narrow band signal
The probability of spinning an odd number, flipping heads and then spinning a 3 is?
which group was freed from forced labor by Haitian revolution?