se1meganswimber se1meganswimber
  • 26-02-2017
  • Mathematics
contestada

A grocery store sells snacks by weight. a six -ounce bag of mixed peanuts costs $3.60. predict the cost of two -ounce bag.

Respuesta :

jonesa2k16
jonesa2k16 jonesa2k16
  • 02-03-2017
A two ounce bag would cost $1.20
Answer Link

Otras preguntas

How many grams of iron are in 3.2 moles of iron
1. List at least two ways that you and your family currently limit the amount of energy that you use. 2. Then list at least five ways that you might further re
what is one thing you would change about the world today and why??​
Factory made chocolate chip cookies have a mean weight of 56 grams. The weight is normally distributed and for quality control, the standard deviation is 5 gram
the graph of y=sin x and y=cos x are identical except for a horizontal shift
What are the operations in the machine cycle ?
What two iraqis groups were encouraged to rebel by the us
how many dum presidents do we have
Connor leaves Omaha heading directly east at a rate of 32 miles per hour. One hour later, Jason leaves from Omaha heading in the same direction at a rate of 50
Aryll measures the water depth at the end of her dock. Waves are coming in, so the water level keeps changing. The graph below shows the water level, h, in feet