revisionday
revisionday revisionday
  • 23-04-2017
  • Mathematics
contestada

one kilogram of cheese costs £5.60 Jane buys 200g of cheese how much does Jane pay?

Respuesta :

noahrob noahrob
  • 23-04-2017
1.12 pounds or whatever the unit of currency that is
Answer Link
ajiboyeridwan
ajiboyeridwan ajiboyeridwan
  • 23-04-2017
We have to convert the 2200g to kg=0.2kg. Then multiply it with the amount of the kg, which is £1.12
Answer Link

Otras preguntas

Which words in the sentence are the adverb clause? Dr. Johannsen studied for many years so that she could become a physician. A. Dr. Johannsen studied B. she
Help with all please
How did the red guards affect the chinese population?
Can someone help me write a Senryu Poem?
A=26mm and 4 mm , It's asking for a missing measurement
A=26mm and 4 mm , It's asking for a missing measurement
To what season does the speaker compare his time of life in sonnet vii
At a school,147 students play at least one sport. This is 60% of the students at the school. How many students are at the School? There are ? students at the sc
need help it meditly
what is the constant of proportionality for the graph? A. 0.5 B. 1 C. 2 D. 6