Seudónimo Seudónimo
  • 26-04-2017
  • Mathematics
contestada

Sam has 10 oranges and 11 apples for 10.05. The total cost of 1 orange and 1 apple is $0.94. How much does an apple cost?

Respuesta :

Relebi
Relebi Relebi
  • 26-04-2017
An apple costs $0.65
Answer Link

Otras preguntas

which space object produces its own light and heat
The League of Nations was rejected by the United States. True False
Mrs. Hamilton worked for a real estate agency. She sold a house for $175,000. The agency's fee for the sale was 4% of the sale price. Mrs. Hamilton received $4,
write 20p + 36p as a product of the GCF and a sum
What percent of 33.5 is 21?
The New Deal was designed to distribute the nation's abundance to:
Which candidate in the 1928 presidential election was attacked for being Catholic? A. Herbert Hoover B. Warren Harding C. Al Smith D. Calvin Coolidge
Which Persian emperor attacked Athens for aiding Greek colonies in their rebellion against Persian rule? A. Lycurgus B. Darius C. Pheidippides D. Leonidas
The idea of allowing states to decide for themselves whether to be free or slave is called. popular voting Federal sovereignty democratic voting popular soverei
what communist leader did the United States try to overthrow in Cuba during the early 1960s