deuce deuce
  • 22-05-2017
  • Mathematics
contestada

An 8-pack of juice boxes costs $5. How much do 32 juice boxes cost?

Respuesta :

SapphirianDiadem
SapphirianDiadem SapphirianDiadem
  • 22-05-2017
8*4=32
5*4=20
It costs 20$.
Answer Link
sunflowersandspn sunflowersandspn
  • 22-05-2017
The answer is definitely $20
Answer Link

Otras preguntas

Due to the activity of some phytochemicals, foods made from ______ can lower the production of cholesterol by the body.
HELP ME THIS IS PAST DUE 1. what started in 1817 and by 1838 stretched from the eastern part of the US to the western part of the US? 2. What promoted the movem
What is the northernmost climate zone in Europe? subarctic zone Mediterranean zone humid continental zone marine west coast zone
how does breast feeding save to infants from many diseases?​
If PQ is reflected across the x-axis, what will be the coordinates of P'Q'? OA) P (4, 4) and Q'(1, 2) OB) P(-4,-4) and Q'(-1, -2) OC) P (4, -4) and Q'(1, -2) O
Find the perimeter of the figure. O528.75 ft O264.375 ft O 41.25 ft O 82.5 ft
a submarine is 75 m below the surface of the sea.it than rises. y 21m.how far below the surface is it now​
Which statement best describes what kind of a speaker the political candidate is? The candidate is an effective speaker because she shares others’ opinions and
‼️HELP PLEASE‼️ Harry Byrd’s experiences as a led (blank) led to his obsession with efficient government.
How do i do this? pls put explanation