peterarlandson
peterarlandson peterarlandson
  • 24-05-2017
  • Mathematics
contestada

Sam buys 10 oranges and 11 apples for 10.05 and the cost of one orange and one apple is 0.94 cents what is the cost of one apple

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 24-05-2017
The cost for one apple is 0.94 cents. The question actually states this directly.
Answer Link
Аноним Аноним
  • 24-05-2017
it is 0.94 cents ...........
Answer Link

Otras preguntas

A 12-gallon tub has a faucet that lets water in at a rate of 3 gallons per minute, and a drain that lets water out at a rate of 1.5 gallons per minute. If you s
The temperature danger zone is:*
what type of equation is y= -3/4x -5/4?
what was william harveys middle name
How were Serbia''s actions in Kosovo similar to its actions in Bosnia and Herzegovina ?
When i add 2 to my number and then multiply it bye 5 i get 30 what is my number
what is .185 repeating as a fraction
all natural numbers are members of which other subsets of real numbers?
Helpers are needed to prepare for the fete. Each helper can make either 2 large cakes per hour, or 35 small cakes per hour. The kitchen is available for 3 hour
Solve the inequality. -z+20>z+20